Problem z immobilizerem w samochodzie

 

Dzisiaj chciałbym podzielić się z wami moimi perypetiami z odmawiającym posłuszeństwa nowym samochodem. Historia ta przydarzyła się około pół roku po jego zakupie i mimo że spodziewałem się jakiejś poważnej usterki, powód usterki okazał się dla mnie sporym zaskoczeniem.

Rozwiązanie problemów z gasnącym samochodem

immo offPół roku tego kupiłem swój pierwszy, wymarzony samochód. Początkowo długo wahałem się między wyborem auta nowego, a używanego. Moi znajomi, chociaż praktycznie polecali mi zakup auta z drugiej ręki w dobrym stanie, z drugie strony często opowiadali mi o problemach z własnymi pojazdami, o których „zapomniał” wspomnieć poprzedni właściciel. Z tego względu, oraz z tego że miałem zebraną dużo gotówki i cena nie grała dla mnie dużej roli, zdecydowałem się na zakup nowego samochodu. Obawiałem się problemów ze sterownikami immo off. Po wizycie w salonie, gdzie udało mi się trafić na atrakcyjną promocje, byłem zadowolony. Jednak po dwóch miesiącach zaczęły się niespodziewane problemy – samochód miał problem z uruchomieniem silnik, a z czasem zaczęły pojawiać się przypadki, że sam gasł. Zacząłem mieć coraz większe problemy z tym, żeby na czas wyjechać do pracy. Bałem się, że miałem pecha i kupiłem samochodów z poważna usterkę, więc, po początkowych wahaniach oddałem go do mechanika. Kiedy opowiedział mi jaka jest przyczyna moich problemów, okazało się, że moje przypuszczenia okazały się słuszne – uszkodzony został sterownik.

Mechanik stwierdził, że jest to na tyle prosta usterka, że bez problemu poradzi sobie z jej uśnięciem. I faktycznie, po wizycie u mechanika samochód przestał sprawiać jakiekolwiek problemy. Każdemu kto obawia się, że z jego autem dzieje się coś poważnego, radze aby nie odwlekali wizyty u mechanika i jak najszybciej usunęli tego typu usterkę.