Przewóz dzieci w foteliku

 

Przepisy prawa wyraźnie mówią, że dzieci do dwunastego roku życia oraz mierzące do stu pięćdziesięciu centymetrów wzrostu muszą podróżować w fotelikach samochodowych. Za nieprzestrzeganie tego przepisu grozi wysoki mandat, dlatego warto zainwestować w specjalny fotelik do samochodu.

Fotelik do samochodu dla dziecka

foteliki samochodowe dla dzieciDzieci powinny być przewożone w fotelikach samochodowych nie tylko ze względu, że regulują to przepisy prawa, ale przede wszystkim ze względów bezpieczeństwa. Foteliki samochodowe dla dzieci są niezbędnym wyposażeniem samochodów ludzi, którzy mają dzieci. Przewożenie dzieci bez fotelika jest niebezpieczne. Foteliki samochodowe sprawią, że dziecko bezpiecznie siedzi i mocno jest przypięte pasami bezpieczeństwa. Nie posiada zbędnych luzów, które mogłyby mieć miejsce bez fotelika. Fotelik podwyższa siedzenie dla dzieci, dlatego dziecko staje się wyższe przez co pasy mocniej mocują dzieci w samochodzie. Foteliki znajdujące się na rynku są różnorodne. Ich różnorodność zależy od ich zastosowania. Na dzieci mniejsze są przeznaczone inne foteliki, natomiast na większe inne. Wszystko zależy od wzrostu dzieci, a także wagi. Zdarza się tak, że przez fotelik rozumie się jedynie podkładkę pod siedzenie dla dzieci. Również jest to traktowane jako fotelik, ale takie rozwiązanie jest przeznaczone dla starszych dzieci. Natomiast te mniejsze mają specjalne mocowania dodatkowe, aby dziecko nie wypadło z fotelika podczas jazdy samochodem.

Foteliki można zakupić w sklepie dziecięcym, albo sprzedającym gadżety samochodowe. Ludzie jednak często zamawiają przez internet. Można wybrać sobie odpowiedni fotelik do samochodu uwzględniając wiek i wzrost swojej pociechy, aby mogła ona komfortowo i bezpiecznie czuć się podczas jazdy samochodem. Cena fotelika to koszt rzędu dwustu złoty.