Rehabilitacyjne łóżko ze sklepu czy używane

Często zastanawiamy się robiąc zakupy czy kupić coś nowego czy oszczędzić trochę pieniędzy zamieniając produkt na używany. Oczywiście wszystko zależy od tego co zamierzamy kupić. Niektóre rzeczy wręcz warto kupować używane, są jednak produkty których zakup używanych nie jest najlepszym pomysłem. Jednym z nich jest łóżko rehabilitacyjne.

Dlaczego łóżko rehabilitacyjne warto kupić nowe?

nowe łóżko rehabilitacyjne ze sklepuJuż śpieszę z odpowiedzią. Jest kilka czynników, które wypływają na to, że kupno używanego to zły pomysł. Po pierwsze nowe łóżko rehabilitacyjne ze sklepu wcale nie jest dużo droższe od takiego samego tyle, że użytkowanego już jakiś czas przez kogoś. Przed zakupem musimy zastanowić się czy chcemy oszczędzać na zdrowiu swoim lub swoich bliskich.  Przypuśćmy jednak, że ktoś wybierze tę drugą opcję. Wszystko jest fajnie dopóki nie pojawią się pierwsze niedogodności. Jednak gdy już się pojawią zostajemy tak naprawdę z niczym, całkiem inaczej jest przy zakupie w sklepie, posiadamy wtedy kilkuletnią gwarancję producenta, dzięki temu w razie usterki nie jesteśmy zmuszeni płacić za naprawę, ani do kupna kolejnego. Wybór produktu który jest nowy powinien być czymś oczywistym, zwłaszcza, że nie dokonujemy zakupu na chwilę, ale raczej na dłuższy czas. Dana osoba kupuje takie łóżko ponieważ użytkowanie zwykłego jest dla niej niewygodne z jakiegoś powodu, dlatego to powinno być idealnie dobrane pod użytkownika, a taką możliwość mamy tylko przy zakupie w sklepie, najlepiej jeśli  jest to sklep medyczny lub rehabilitacyjny.

Cena łóżka rehabilitacyjnego używanego to około dwóch tysięcy, a nowe tak samo wyposażone za kwotę rzędu dwóch i pół tysiąca złotych. Zastanówmy się jeszcze raz, czy warto oszczędzać te pięćset złoty? Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że na swoim zdrowiu oszczędzać się nie powinno, zwłaszcza, że oszczędność w tym przypadku jest niewielka.