Różne metody windykacji należności

 

Jednym z głównych powodów założenia przez nas firmy zajmującej się windykacją długów, były doświadczenia z nieuczciwymi klientami. Doświadczając na własnej skórze problemów ze ściągnięciem należności, mieliśmy wystarczająco motywacji by pomóc innym w uniknięciu problemów, przez które sami musieliśmy przechodzić.

Doświadczona agencja windykacyjna

firma windykacyjnaPoczątki w branży były skromne, a firma niewielka. Większość spraw którymi się zajmowaliśmy dotyczyła głównie należności komunikacyjnych, które nie były zbyt wielkimi środkami do odzyskania i nie wymagały zbyt dużego nakładu pracy do windykacji. W miarę upływu czasu, firma windykacyjna się rozwijała, zajmując się coraz trudniejszymi sprawami i nabierając doświadczenia. Nasi windykatorzy, zarówno starzy pracownicy jak i nowe nabytki, powiększali zasób różnych metod ściągania długów do tego stopnia, iż w końcu mieliśmy odpowiedniego człowieka do każdego zadania, czy była to bezpośrednia konfrontacja z osobą zadłużoną, współpraca z policją czy zwykłe zbieranie informacji. Wielu z nich wcześniej pracowało w policji, więc mieli oni bardzo dużą wiedzę prawną, a także dobre kontakty w byłej pracy, dzięki czemu współpraca z policją, a przez to i z sądami oraz komornikami, była łatwa, przyjemna i bezproblemowa. Indywidualne dopasowanie działań do sprawy było niezwykle ważne. Niekiedy wystarczyła osobista rozmowa z dłużnikiem i przedstawienie mu listy konsekwencji zalegania z należnościami.

Innym razem konieczne było oddanie sprawy do komornika i zajęcia ruchomości lub nawet wynagrodzenia, gdy środki do odzyskania miały stosownie dużą wartość. Przede wszystkim jednak, najważniejsze było dobro klienta, dlatego też dokładaliśmy wszelkich starań, by skuteczność naszych działań była jak największa.