Rusztowanie jezdne na budownie

Firmy budowlane i remontowe muszą mieć odpowiedni osprzęt, oraz niezbędne maszyny umożliwiające właściwe wykonanie zlecenia. Przy remoncie elewacji budynku, konieczne są specjalne umocnienia i platformy, na których pracownicy będą mogli się swobodnie przemieszczać w pionie i poziomie.

Jakie są rodzaje rusztowań?

rusztowania jezdneMając firmę budowlaną możemy skorzystać z usług wynajmu, lub dzierżawy sprzętu budowlanego. Na rynku są dostępne różne modele rusztowań. Spotkamy rusztowania jezdne, elewacyjne, albo takie do samodzielnego złożenia z zestawu rur stalowych. Lekkie rusztowania są wykonane z aluminium, ale ich wysokość nie przekracza trzech i pół metra, ponieważ jego materiał pod większym ciężarem mógłby ulec zniekształceniu. Te stalowe są bardzo wytrzymałe, ale tez ciężkie. Nadają się na duże i wysokie budowy, ponieważ takie rusztowanie można zastosować do samego dachu budynku. Montaż stalowego zajmuje sporo czasu, ponieważ wszystko należy wykonać własnoręcznie. Są to rusztowania, których nie możemy przemieszczać. Do niedużych remontów, można stosować jezdne rusztowanie, które jest wyposażone w małe, stalowe kółka, dzięki którym łatwo zmienimy jego miejsce. Taki model jest wykonany z aluminium, ponieważ muszą one być lekkie ze względu na bezpieczeństwo znajdujących się na nich pracownikach. Jezdny model posiada hydrauliczny podnośnik, który ułatwia szybkie rozłożenie rusztowania. Składa się ono najczęściej z dwóch poziomów połączonych niedużą drabinka, a podesty są wykonane z aluminium.

Zakup mobilnego rusztowania to koszt około półtora tysiąca złotych. Jednak nie musimy go kupować, ponieważ znacznie tańsze będzie jego wynajęcie na czas budowy. Koszt takiej usługi to zaledwie od pięćdziesięciu do stu złotych za jedną dobę korzystania, a im dłużej wynajmujemy, tym niższą cenę możemy uzyskać.