Skuteczne badania kleszczy

Coraz bliżej nas lato, a w związku z tym długie dni i ciepłe wieczory. Chcemy, aby nasze wakacje były jak najbardziej atrakcyjne, dzięki czemu będziemy mogli je długo wspominać. Leśne wędrówki, piesze wycieczki po górach, spacery nad jeziorem, czy też po plaży. Przyznać trzeba, że ta wizja jest cudowna i nie chcielibyśmy, aby coś nam ją zepsuło.

Czy warto badać kleszcza?

tanie badanie kleszczyZ tego względu warto jest się zabezpieczyć przed niebezpieczeństwami, jakie mogą nas spotkać podczas letnich wojaży. Jednym z niebezpieczeństw, o których ostrzegają nas nawet różnego rodzaju media są kleszcze. Kleszcze to niewielkie pasożyty, które czają się w drzewach i krzewach, a nawet w żywopłotach. Żywią się ludzką krwią, w związku z czym mają z nią kontakt. Niestety, są również nosicielami chorób przez co mogą przenosić je na nas. Kleszcze mogą nas zarazić krętkami z rodzaju Borrelia. Borelioza to niebezpieczna choroba, która jest bardzo groźna w skutkach. Nieleczona może doprowadzić do śmierci. Ukąszenie kleszcza może być więc naprawdę niebezpieczne. Z tego też powodu warto zdawać sobie sprawę z tego, że każdego kleszcza możemy zbadać. Okazuje się, że tanie badanie kleszczy wykonuje wiele laboratoriów zlokalizowanych w całej Polsce. Wystarczy tylko w odpowiednim pojemniku umieścić kleszcza, a następnie jak najszybciej dostarczyć go do laboratorium, gdzie wykonywane jest szczegółowe badanie pasożyta za pomocą najnowszego sprzętu wysokiej klasy.

Wyniki otrzymujemy bardzo szybko, bo już w ciągu tygodnia. Są one honorowane przez każdego lekarza, więc jeśli okaże się, iż kleszcz był zakażony to możemy mieć podstawę do rozpoczęcia odpowiedniej diagnostyki i terapii osoby, która została ukąszona. Dzięki takiemu badaniu oszczędzamy czas, który jest naprawdę ważny w przypadku rozwoju boreliozy.