Szeroka oferta branży chłodniczej

Elementem każdego sklepu tak dużego hipermarketu jak i małego sklepiku stały się obecnie chłodziarki. Chłodziarki to oczywiście ogólna nazwa, bo wśród nich znaleźć można wiele różnych produktów, które cechują się konkretnymi gabarytami, forma oraz przeznaczeniem. Oferta producentów tego typu urządzeń jest niezwykle bogata.

Szafy chłodnicze to podstawa do stworzenia zaplecza dla produktów spożywczych

szafa chłodniczaWszelkiego rodzaju szafy chłodnicze, regały chłodnicze oraz witryny chłodnicze to oczywiście tylko te podstawowe opcje, bo lista jest o wiele większa. Najpowszechniej spotykany jest regał chłodniczy i to bez względy na rozmiar sklepu. Jest on po prostu konieczny w każdym sklepie i nie da się tego zmienić. Jego niezbędność wynika z faktu, że po prostu niektóre produkty muszą mieć niższą temperaturę niż temperatura panująca w przestrzeni sklepowej. Zazwyczaj w takich regałach wykładane są takie towary jak masło, jogurty, śmietany, surówki. Zaletą tych produktów jest to, ze większość z nich ma pewien zakres możliwych temperatur co pozwana na indywidualne ich dostosowanie. Zwłaszcza w działach mięsnych i u rzeźnika, ale także i w małych sklepikach często używa się witryn chłodniczych, pozwalają one nas umieszczanie towarów w chłodnej przestrzeni za szybą, która z jeden strony zabezpiecza produkty a z drugiej pozwala klientom je swobodnie oglądać. Do towarów umieszczanych a takich witrynach należą głównie mięsa i wędliny, ale również mogą być to ciasta, ponieważ te same witryny wykorzystuje się także w cukierniach. Z kolei zaplecza zabezpiecza szafa chłodnicza, która przed wyłożeniem produktów na ekspozycję dba o odpowiednie warunki ich przechowywania. Wszystkie urządzenia chłodnicze nie nadają się do przechowywania produktów, dla których zalecana temperatura wynosi mniej niż zero. W przypadku takich artykułów jak lody, mrożone pizze, czy warzywa potrzebne są już zamrażarki, których wybór też jest bardzo duży. Do najpopularniejszych jednak należą zamrażarki sklepowe, które występują wszędzie od osiedlowego sklepiku po wielki supermarket.

Czego jednak byśmy nie potrzebowali w swoim sklepie z dziedziny produktów chłodniczych w dzisiejszych czasach dostać możemy dosłownie wszystko i od każdego rodzaju sklepu, niezależnie od tego czy w naszym interesie leży szafa chłodnicza, czy witryna ekspozycyjna.