Tonery – oryginały czy zmienniki?

 

Niektórzy z Państwa zapewne doskonale pamiętają jeszcze te czasy gdy w potrzebie wydrukowania czegokolwiek konieczne było odwiedzanie punktów ksero znajdujących się w miastach. Dopiero od kilkunastu lat drukarki zaczęły być dość często kupowane do naszych domów. Obecnie mnóstwo osób je posiada i niektórzy drukują na nich niemalże codziennie.

Najlepsze tonery do drukarki

toner tb printOd kiedy ceny drukarek znacznie spadły to wielu naszych rodaków postanowiło zaopatrzyć się w drukarkę. Na chwilę obecną ceny drukarek również ciągle spadają ale rosną ceny materiałów eksploatacyjnych do nich stosowanych. Przede wszystkim mowa tutaj o tuszach czy tonerach. W przypadku niektórych modeli drukarek jeden toner w kolorze czarnym może kosztować kilkadziesiąt złotych a wcale nie wystarczy on na wydrukowanie bardzo dużej liczby stron. Jednak nie należy się załamywać. Od jakiegoś czasu w sprzedaży dostępne są bowiem zamienniki, które niekiedy mogą nas naprawdę pozytywnie zaskoczyć zarówno swoją ceną jak i jakością otrzymywanych wydruków. Przykładem takiego zamiennika może być toner TB Print, który obecnie jest w  Polsce dość popularny. To o czym koniecznie trzeba wspomnieć mówiąc o tonerach zamiennych to przede wszystkim ich cena. W niektórych przypadkach jest ona nawet o połowę niższa niż cena tonerów oryginalnych. W związku z tym należy zadać sobie pytanie czy na pewno jest sens kupować tonery oryginalne skoro zamienniki mogą doskonale się w naszej drukarce sprawdzać?

Na dzień dzisiejszy tonery do drukarek możemy zakupić w praktycznie każdym sklepie komputerowym. Jednak najczęściej sprzedawane są tam tonery oryginalne. Jeśli jesteśmy zainteresowani kupnem tonera będącego zamiennikiem to najlepszym pomysłem będzie zakup drogą elektroniczną. Możemy go dokonać nawet na oficjalnej stronie producenta.