Co zabrać do żaglówki?

Zanim wybierzemy się w rejs i będziemy żeglować po jeziorach czy po morzu, warto odpowiednio się do tego przygotować. Jednym z najistotniejszych elementów o którym musimy pamiętać jest oczywiście nasze ubranie, gdyż w zależności gdzie się wybieramy i w jakiej porze roku, możemy potrzebować ciepłego ubrania, zwłaszcza wieczorami, kiedy to temperatura w niektórych miesiącach może spadać nawet do zera. Na pewno przyda się bluza i spodnie z długimi nogawkami.

Jak ubrać się na pierwszy rejs?

czarter jachtów ze skipperemWażne jest abyśmy pamiętali iż na wodzie zawsze będzie chłodniej niż na lądzie, dlatego koniecznie trzeba zabrać ze sobą cieplejsze ubrania na chłodne wieczory. To co obowiązkowo musimy zabrać to koniecznie płaszcze przeciw deszczowe, gdyż nigdy do końca nie przewidzimy pogody i czasami może padać, a wyjść do toalety będzie trzeba na ląd, kiedy nie bierzemy jachtu z toaletą. Jeśli nie chcemy zaliczyć skręconej kostki to najlepszym rozwiązaniem będzie zabrać ze sobą odpowiednie buty, gdyż zwykłe japonki podczas okresu wakacyjnego mogą powodować poślizgnięcia. Możemy zarówno samodzielnie sterować jachtem, oczywiście jeśli mamy odpowiednie uprawnienia lub wybrać się na czarter jachtów ze skipperem. Kiedy mamy doświadczoną osobę na jachcie nie musimy także przejmować się pilotowaniem statku i dokładnie wiemy, gdzie popłyniemy i o której wrócimy z powrotem. Musimy także pamiętać o sprzęcie podręcznym, takim jak latarki, scyzoryk, zapaliczkę, czy różne śrubokręty.

Najlepszym rozwiązaniem jest wynajęcie jachtu ze skipperem, gdzie mamy pewność i bezpieczeństwo rejsu. Jednak w takich sytuacjach nie możemy nic przedłużyć naszej wycieczki, a czasami bywa tak, że jakieś miejsce nam się spodoba i chcemy tam zostać na dłużej. Dlatego warto wynajmując jacht również zapytać o możliwość nauki żeglowania i później samemu organizować sobie wakacje na jachcie.