Wyjazd na zimowe ferie w góry

W tym roku dzieci będę jako pierwsze z trzech tur odbywać ferie zimowe. To dobrze, gdyż zapowiada się wspaniała pogoda, śniegu jest pod dostatkiem, więc dzieci na pewno nie będą się nudzić. Co roku staramy się wysyłać dzieci na ferie gdzieś poza domem. Tak by coś zwiedziły i świetnie się bawiły. W tym roku na pewno pojadą w góry. 

Wspaniały pobyt w górach

zimowe ferie w górachPlanujemy, że dzieci pierwszy tydzień spędzą w domu. Odpoczną sobie, poleniuchują, będą robić co tylko będą chciały. Nawet jeśli miały by siedzieć cały dzień i grać w gry komputerowe. Cały rok ciężko się uczą, chodzą do szkoły, mają wspaniale wyniki w nauce i nie sprawiają żadnych problemów wychowawczych. Dlatego też przez ten pierwszy tydzień ferii będą robić co tylko zechcą. Ale na drugi tydzień ferii zaplanowałam im wyjazd. Co więcej pojedziemy tam całą rodziną. Podobno zimowe ferie w górach są wyjątkowe i dzieci zawsze podobno wracają zadowolone. A kto by nie wracał zadowolony. Można tam sobie przecież pojeździć na nartach, łyżwach. Pójść na wycieczkę w góry po bezpiecznym szlaku i na górze posiedzieć sobie na leżakach i wygrzewać się na słońcu. Jak świeci to można się nieźle ogrzać w jego blasku. Jest tam wiele miejsc, które dzieci będą mogły odwiedzić. Cała nasza rodzina umie jeździć na nartach, więc nie będzie problemu. Nie będziemy musieli tracić czasu na naukę jazdy, tylko od razu pójdziemy na stok. Zarezerwowaliśmy już pokoje w hotelu. Widok z tych okien jest niesamowity, rozciąga się na pasam górskie. Tak przynajmniej widać na zdjęciach w internecie. Na pewno zwiedzimy miasto. Zrobimy sobie zdjęcia przy atrakcjach turystycznych, oczywiście nie zapomnimy o białym misiu, który chodzi po mieście i pozwala sobie robić z nim zdjęcia. Oczywiście nie jet to prawdziwy miś, tylko pan za niego przebrany, ale dzieci i tak będą zachwycone.

W tym roku zdecydowaliśmy, że całą rodziną drugą połowę ferii spędzimy w górach. Jeszcze nie byliśmy tam wszyscy zimą, zawsze jak już to byliśmy latem. Dlatego skorzystamy z okazji i tam pojedziemy., Wszyscy sobie pozjeżdżamy na nartach, zwiedzimy miasto, odwiedzimy wszystkie restauracje i będziemy się tam zajadać ich smakołykami, specjałami. Na pewno coś zabierzemy do domu, jak np. sery, oscypki itp.