Unieruchamiające pasy wysokiej jakości

Czasem zdarza się sytuacja, że pacjenci mogą okazać się agresywni, a tym samym niebezpieczni zarówno dla samych siebie, jak i osób z ich otoczenia. W takiej sytuacji niezbędne okażą się specjalne pasy służące do bezpiecznego unieruchomienia. Czym powinny się charakteryzować, aby nie wyrządziły szkód, a okazały się skuteczne w nagłych przypadkach?

Bezpieczne unieruchamiające pasy

pasy unieruchamiająceJuż na samym wstępie warto zauważyć, że specjalistyczne pasy są wykorzystywane niezwykle rzadko. Tak naprawdę używane są wyłącznie w nagłych przypadkach, gdy pacjent wpadnie w furię, a tym samym stwarza zagrożenie dla siebie i innych. Niechlubnie pasy unieruchamiające są kojarzone ze szpitalami psychiatrycznymi. Warto rozwiać ten mit – są wykorzystywane w niemalże każdej placówce medycznej, gdyż nagła złość może być spowodowana traumatycznym przeżyciem albo szokiem, a nie wyłącznie chorobą psychiczną. Aby opisywane pasy okazały się w pełni bezpieczne, konieczne jest ich wypłytkowanie zgodnie ze standardami. Tkanina musi być zarazem solidna, ale nie może też doprowadzić do uszkodzeń ciała. Najlepszym rozwiązaniem jest dodanie w newralgicznych punktach miękkich materiałów. Innym wariantem pasów unieruchamiających są konstrukcje przytwierdzające osobę do danego miejsca – na przykład wózka inwalidzkiego. Dzięki nim ewentualne ryzyko zsunięcia się i wyrządzenia krzywdy jest znikome.

Profesjonalne unieruchamiające pasy są zabezpieczeniami umożliwiającymi stabilne ułożenie ciała chorego, niwelując ewentualne ryzyko upadków. By mogły skutecznie służyć jako zabezpieczenie, konieczne jest, by okazały się solidne, ale także wysokojakościowe. W najważniejszych miejscach mają ponadto dodatek miękkie materiały, dzięki czemu są w pełni bezpieczne, a ryzyko uszkodzenia ciała w jakikolwiek sposób nie istnieje.