Oryginalna dieta wegańska

Kiedy pierwszy raz powiedziałam mojej mamie, że nie chce jeść mięsa, usłyszałam, że jestem niepoważna. Rodzice chyba zawsze tak reagują. Wychowali się na mięsie i jest to dla nich podstawa pożywienia. Uważają, że w białku zwierzęcym są zawarte niezbędne składniki dla człowieka. Jednak nie jest to prawda. Człowiek nie musi być mięsożerny.

Moje początki z dietą wegańską

wyjątkowa dieta wegańska - WarszawaGdy moi znajomi dowiadują się, że nie jem mięsa, pierwsze pytanie skierowane do mnie to: to co ty w ogóle jesz, samą sałatę pewnie? Bardzo mnie to drażni, cóż za ignoranci. Na początku byłam wegetarianką, jednak później zafascynowała mnie wyjątkowa dieta wegańska – Warszawa i postanowiłam się na nią przestawić. Wegetarianie nie jedzą mięsa po prostu, a weganie- żadnych produktów pochodzenia zwierzęcego. Czyli jajek, sera, mleka. Uważałam, że to świetne rozwiązanie i chciałam żyć w zgodzie z naturą. Można było zastępować mleko krowie, mlekiem sojowym i wszystko było w porządku. Nawet parówki sojowe były i kotlety. Ludzie nie zdają sobie sprawy, że weganie mogą jeść normalnie i niczego sobie nie odmawiać. Nasz kraj to bogactwo warzyw i owoców, z których można korzystać. Ziarna, pszenica, żyto, kasze, ryże- to wszystko w zupełności mi wystarczy. Nie czuję, żeby mi czegoś brakowało. Odkąd jestem na tej diecie, po pierwsze schudłam, bo nie zapycham się pustymi kaloriami, a po drugie czuję się zdrowsza niż kiedykolwiek. Wybieram produkty ekologiczne, bez żadnych sztucznych nawozów i polepszaczy.

Polecam każdemu moją dietę, chociażby, jeżeli chce trochę schudnąć. Dzięki temu, będzie mógł spróbować i na własne oczy przekonać się, jak żyją weganie. Kto wie, może komuś ta dieta spodoba się do tego stopnia, że postanowi na nią przejść na stałe, tak jak ja i moi przyjaciele.