Tekturowe pudełka na pizzę

Większość fast foodów na wynos, wymaga specjalnych opakowań. Zazwyczaj są to tekturowe pojemniki, które chronią gotowe danie przed wymieszaniem, rozlaniem, czy zbytnim wystygnięciem. Ich cena jest wliczona w wartość zamówienia i często są doskonałym materiałem na tanią reklamę lokalu.

Jak wygląda pudełko na pizzę?

pudełka do pizzyGotowe dania obiadowe są najczęściej dostarczane w styropianowych, jednorazowych pojemnikach, które zdecydowanie lepiej utrzymują temperaturę potrawy, niż tekturowe. Poza tym posiadają przegródki, które ułatwiają segregowanie jedzenia i zabezpieczają je przed wymieszaniem w trakcie transportu. Pizzerie stosują specjalne pudełka do pizzy, które są wykonane z grubej i sztywnej tektury. Najczęściej spotykamy kwadratowe pudełka, ale są też dostępne modele ze ściętymi rogami, co ułatwia ich przewożenie w specjalnej torbie termicznej, w która jest wyposażony każdy doręczyciel pizzy. Nowoczesne pudełka, są tak skonstruowane, aby zatrzymywały w środku maksymalnie dużo aromatów potrawy, która się w nich znajduje, dlatego przed otwarciem kartonu nie czujemy jej zapachu. Właściciele pizzerii, często pudełka traktują jak powierzchnię reklamową i umieszczają na nich logo firmy, dane teleadresowe, lub krótką informację zachęcającą do ponownego skorzystania z ich usług. Pod spodem pizzy, kucharze umieszczają kawałek folii aluminiowej, która ma za zadanie podtrzymać jak najdłużej temperaturę pizzy, ponieważ czasem dostawca musi przebyć spory kawałek drogi zanim dostarczy zamówienie.

Od kiedy wprowadzono możliwość zamawiania pizzy na wynos, to pudełka kartonowe stały się jej nieodłącznym elementem. Codziennie setki klientów korzysta z usług pizzerii nie wychodząc z domu. Takie rozwiązanie jest bardzo wygodne, dla osób nie mających czasu na samodzielne gotowanie.