Zdobycie taniego drewna było łatwe

Każdego roku na długo przed zimą musiałem zaopatrzyć się w drewno na opał do ogrzewania domu. Zimy były trudnym okresem i zawsze wolałem być wcześniej zaopatrzony. W tym roku szukałem jakiegoś taniego źródła, ponieważ miałem nieco mniej pieniędzy niż wcześniej.

Znalezienie taniego drewna na opał

drewno opałowe rybnikZawsze w różnych miejscach zaopatrywałem się w drewno opałowe rybnik, gdyż kierowałem się przede wszystkim cenami. Ostatnio jednak zacząłem szukać jeszcze tańszych źródeł. Pytałem znajomych, ale nikt nie był mi w stanie dać namiarów. Samodzielnie zatem przeszukiwałem oferty aż w końcu trafiłem na firmę z Rybnika, która ogłaszała się jako najtańszy producent drewna opałowego. Cen niestety nie podali i postanowiłem tę firmę odwiedzić osobiście. Udałem się tam następnego dnia zaraz po pracy. Firma była duża i na placu mieli całą masę drewna przeznaczonego na opał. Drewno było doskonałej jakości i na dodatek przykryte w taki sposób, że miałem pewność, iż jest suche. Właścicielowi tej firmy powiedziałem jaka ilość drewna mnie interesowała a on wyliczył mi koszt zakupu. Wyszło na prawdę tanio i nawet nie sądziłem, że tak łatwo uda mi się znaleźć drewno takiej jakości. Umówiłem się na sobotę. Zorganizowałem sobie do tego czasu przyczepkę, którą mogłem przewieść drewno opałowe. Kiedy pojawiłem się na miejscu to drewno już było dla mnie przygotowane i mogłem je zapakować. Dobrze, że wynająłem tę największą przyczepkę, ponieważ bez problemu zmieściłem na niej całe kupione drewno.

Zakupione drewno składowałem w szopie przed domem. Wystarczyło mi go na ogrzewanie domu przez całą zimę. Zawsze miałem ciepło a drewno wystarczało na długo. Dobrze, że trafiłem na tę firmę. W przyszłym roku również do nich się odezwę w sprawie zakupu drewna na opał.