Użycie deski do prasowania z rękawem

Od niedawna pracuję w pralni. Jestem na stanowisku prasowania. Codziennie muszę prasować mnóstwo ubrań, pościeli i wielu innych rzeczy. Na niektóre rzeczy trzeba bardzo uważać, ponieważ są wykonane z delikatnych tkanin i są wrażliwe na działanie żelazka, ale uprasować je trzeba. Do pracy można się przyzwyczaić po dłuższym prasowaniu. Teraz nie meczy mnie taka praca. 

Różne kształty desek do prasowania 

deski do prasowania z rękawemPoczątkowo trochę się bałam, że mogę coś przypalić żelazkiem, ale na szczęście nie zdarzyło mi się to . a teraz kiedy nabrałam wprawy, to już się nie martwię tym. Po dotknięciu materiału wiem na jaką temperaturę nastawić żelazko, tak aby dobrze się prasowało wszelkie zagięcia. Stosujemy tylko i wyłącznie żelazka z funkcją prasowania na mokro oraz przy użyciu pary wodnej. Niektóre ubrania pod wpływem prania strasznie się gniotą, więc trzeba jakoś te zagięcia wyprostować i wygładzić, a tutaj jest bardzo pomocne żelazko z parą. Rodzaj używanej deski do prasowania z rękawem też ma znaczenie. Mamy na stanie kilka wielkości desek. Mamy taką bardzo małą deskę na której idealnie można prasować same rękawy na przykład koszul. Rękaw nawijamy na deskę tak, że ona jest w środku rękawa. Wtedy można świetnie uprasować każdy rękaw. Potem na stanie mamy jeszcze deski takiej średniej wielkości do zwykłych ubrań oraz taką ogromna deskę o dużej powierzchni i tutaj ją stosujemy do prasowania zasłon, prześcieradeł itp. Raczej nie spotkałam deski do prasowania bez takiego rękawa, to znaczy takiej końcówki, która się zwęża, przypominając rękaw. W pracy mamy trochę zleceń, nie mogę narzekać na brak czasu, mamy tam oczywiście przerwy. Uprasowane rzeczy wkładamy do specjalnych pokrowców, tak by się nie zgniotły podczas przechowywania. 

U nas w pralni mamy stanowisko, gdzie tylko się prasuję to co przed chwilą zostało uprane i wysuszone. Ja akurat pracuje na tym stanowisku. Dbam też o to aby sprzęt typu żelazka oraz deski do prasowania były w nienagannym stanie i gotowe do użytku. Wykorzystujemy wyłącznie deski do prasowania z takim rękawem, który ułatwia prasowanie rękawów w ubraniach.