Wady i zalety samodzielnej nauki języka obcego.

Nie od dziś wiadomo, że język obcy jest nam niezbędny do normalnego funkcjonowania. Przeważnie jest to język angielski. Jest on obecny już na dobre w naszej popkulturze. Dzisiaj język obcy na przyzwoitym poziomie możemy opanować na bardzo wiele sposobów. Jednym z nich jest między innymi samodzielna nauka języka w domu.

Dlaczego lepiej skorzystać z kursów językowych?

Kurs językowyJakie wady i zalety niesie za sobą ten sposób nauki. Jeżeli chodzi o zalety to w dużej mierze jest ogromna samodzielność. To my decydujemy w jakim czasie i w jakim miejscu się uczymy. Sam decydujesz o doborze materiałów do nauki. Mogą to być chociażby zwykłe podręczniki jak i bardziej nowoczesne metody np. kursy online. Samodzielnie ustalasz także tempo nauki. Oprócz tego masz także bardzo dużą prywatność, gdyż wszystko robisz samodzielnie. Bardzo dużo osób boi się często kompromitacji na wszelkiego rodzaju kursach w szkołach językowych. Samodzielna nauka wiąże się również z bardzo dużymi oszczędnościami, gdyż kursy językowe za granicą mogą kosztować nawet ponad pięć tysięcy złotych. A co z minusami tego typu nauki? Obozy językowe mimo że są drogie, to mają jedną ogromną przewagę nad samodzielną nauką. Zagraniczne obozy językowe gwarantują nam kontakt z native speakerami, którzy sprawią, że nasza wymowa będzie poprawna. Nauka języka polega w dużej mierze na mówieniu dlatego niezwykle ważne jest to, aby mieć rozmówcę.

Można oczywiście znaleźć sobie kogoś do rozmowy przez internet jednakże nie każdy decyduje się na tego typu krok. Znam jednak bardzo dużo osób, które mówią bardzo dobrze w języku obcym i nauczyły się go samodzielnie.