Wózki dla osób niepełnosprawnych

 

Poruszanie się na standardowym wózki inwalidzkim wymaga dość dużej siły rąk. Wprawienie w ruch zwykłego wózka inwalidzkiego opiera się obracaniu tylnych kół wózka za pomocą górnych kończyn. Po dłuższym czasie staje się to męczące, zwłaszcza gdy musimy wjechać pod górkę. Dlatego warto kupić wózek z napędem elektrycznym.

Wózki inwalidzkie z silnikiem elektrycznym

wózek skuter inwalidzkiCoraz więcej osób poruszających się na wózkach rezygnuje z tradycyjnych wózków, na rzecz elektrycznych. Wózek skuter inwalidzki to dużo lepsze rozwiązanie problemu przemieszczania się na dłuższe dystanse. Tego rodzaju wózek znacznie różni się budową od tradycyjnych wózków inwalidzkich. Usadzony jest na czterech kołach o tej samej wielkości, które często posiadają amortyzację, dzięki temu jazda takim wózkiem jest bardziej komfortowa. Siłą napędową takiego wózka jest silnik elektryczny o stosunkowo dużej mocy, przy jednoczesnym małym zużyciu energii elektrycznej. Silnik jest bardzo cichy, dzięki temu wózek nie hałasuje. Silnik zasilany jest bezpośrednio z akumulatora 12v. Rama wózka wykonana jest z wytrzymałego stopu aluminium. Stosunkowo niska waga pojazdu przekłada się na długość pracy wózka na jednym ładowaniu. Akumulator pozwala na kilkugodzinną jazdę, następnie akumulator musimy ładować przez około cztery godziny. Akumulator ładujemy za pomocą ładowarki dołączonej do zestawu. Producent odradza używanie nieoryginalnych ładowarek, ponieważ obniża to żywotność baterii.

Wózek elektryczny to przede wszystkim wygoda. To jest główny powód dla którego warto kupić taki wózek. Możemy nim się bez najmniejszych problemów poruszać po drogach publicznych. Koszt takiego wózka to kwota około dwóch tysięcy złotych. Jest to relatywnie niska cena, jak za komfort jaki daje nam wózek elektryczny.