Wpływ mediów społecznościowych na ludzi

Jaki sami dobrze wiemy większość z nas korzysta z mediów społecznościowych. Jedni korzystają z nich więcej, przeznaczając więcej czasu a inni mniej. Podobnie jest z wpływem danych czynników na ludzi – jedni są bardziej podatni na wpływ innych, inni mniej. Wszystko zależy od nas samych.

Dlaczego media społecznościowe maja taki duży wpływ?

Agencja social mediaW niniejszym artykule pragnę państwu przedstawić jak może wyglądać wpływ mediów i portali społecznościowych na psychikę i samopoczucie innych. Facebook, Twitter, Nasza Klasa czy też inne media społecznościowe odgrywają w naszym życiu olbrzymią rolę. Jedni korzystają z nich częściej a inni mniej. Podobnie jest z wpływem. social media agencja czy agencja pr ma na jednych większy, na innych mniejszy wpływ. Bardzo częste korzystanie z portali społecznościowych może być przyczyną depresji. Naukowo udowodnione jest, że osoby słabe psychiczne częściej popadają w tego typu stan. Oglądając codziennie setki postów znajomych, szczególnie tych szczęśliwych z jakiś powodów można wyjść z założenia, że innym powodzi się o wiele lepiej niż nam, że są bardziej szczęśliwi, powodzi im się lepiej. Bardzo często tego typu informacje są wyolbrzymiane. Pamiętajmy, że bardzo często wspomina się tylko o zwycięstwach a porażki zostawia się bez echa bo bądźmy szczerzy nie mówi się o nich z tego powodu, że to wstyd. Tak samo jak „o zmarłych nie mówi się źle” – dlaczego nie? Przecież życie to nie tylko wzloty ale także upadki. Każdy czasem upada. Ważne jest jednak w jaki sposób będzie wstawał. Dlatego też nie warto się przejmować tym co myślą inni i jak wygląda ich życie – należy interesować się tylko sobą.

Media społecznościowe to ulubione miejsce osób lubiących się przechwalać – nie zwracajmy po prostu na nich uwagi. Jak widać w niniejszym artykule należy interesować się tylko sobą a media społecznościowe traktować jako źródło rozrywki a nie informacji i powód do stanów depresyjnych.