Wyciszenie pokojów w bloku

 

Popularność różnego rodzaju programów typu talent show sprawia, że coraz więcej osób stara się zmieć swoje życie, nie rezygnować z marzeń i dąży do osiągnięcia celu. Coraz popularniejsze są więc lekcje śpiewu czy gry na instrumentach, a szkoły muzyczne przeżywają prawdziwy renesans. Do osiągnięcia wysokiego poziomu nie wystarczą jednak same lekcje, ponieważ to trening czyni mistrza.

Wytłumiony pokój nagrań w bloku

wytłumienie pokojuNiestety nie każdy młody artysta ma możliwość szlifowania swoich umiejętności we własnym domu. W znacznie lepszej sytuacji są mieszkańcy domów jednorodzinnych, w których przynajmniej nie ma potrzeby zwracania uwagi na sąsiadów, jednak osoby zamieszkujący bloki nie mogą o nich zapominać, a nieprzestrzeganie ciszy nocnej może skończyć się wizytą policji i mandatem. Rozwiązaniem jest jednak wytłumienie pokoju, dzięki czemu dźwięk nie będzie roznosił się po całym budynku. Wygrywają obie strony, ponieważ młody piosenkarz, czy muzyk nie będzie przeszkadzał pozostałym mieszkańcom, a z drugiej strony sam nie będzie narażony na przerwy w próbach spowodowane dźwiękami remontów czy dzieci płaczących za ścianą. Przeznaczając pokój do prób i inwestując w jego wygłuszenie musimy jednak liczyć się z tym, że nie będzie on nadawał się do innego zastosowania, niż próby muzyczne. Jeżeli jednak chcielibyśmy osiągnąć wysoki poziom i zostać zauważonym, jest to inwestycja warta związanych z nią niedogodności.

Nawet najbardziej wyrozumiały sąsiad może nie wytrzymać regularnych prób muzycznych odbywających się w mieszkaniu w bloku wielorodzinnym. Dostępne rozwiązania i bogata oferta firm specjalizujących się w wygłuszaniu pomieszczeń pozwala jednak na realizację marzeń o karierze muzycznej także osobom mieszkającym na co dzień w blokach, co sprawia, że może w niedalekiej przyszłości doczekamy się gwiazdy światowego formatu.