Czym jest drukowanie przy pomocy led

Nowoczesne technologie druku w dzisiejszych czasach zyskują wielu zwolenników zainteresowanych właśnie takimi usługami realizowanymi dla klientów. Tym bardziej drukarnie i zakłady poligraficzne konkurują ze sobą w posiadaniu nowoczesnych rozwiązań pozwalających na o wiele bardziej innowacyjne drukowanie oraz dostarczanie klientom najnowszych rozwiązań.

Nowa technologia druku

drukowanie uv gdańskDrukowanie uv jest właśnie takim rozwiązaniem, które bardzo dobrze widać w branży reklamowej. Druk UV to odłam druku cyfrowego, a raczej jego bardziej nowoczesne odmiana sprawiająca, że wykorzystuje się znacznie mniej barwnika do druku, a wszystko utwardzane jest właśnie przez specjalne światła led, które zamontowane są w maszynie. Drukowanie uv gdańsk to coraz bardziej rozchwytywany temat, z którym radzą sobie bardzo dobrze zarówno mniejsze firmy, inwestując w takie rozwiązania, aby stać się jeszcze bardziej konkurencyjni na rynku, ale także większe zakłady poligraficzne posiadają już inne maszyny. Drukowanie uv jest o tyle dobre, że daje możliwość dowolnego nadruku na powierzchniach twardszych, takich jak dibond, pleksi, czy różnorodne płyty. Dzięki temu można tworzyć dzięki takiej drukarce materiały graficzne na stoiska targowe, czy także banery reklamowe oraz szyldy. Drukowanie uv jak więc widać ma wszechstronne zastosowanie, jednak jeśli firma zdecyduje się na taką inwestycję powinna przede wszystkim wziąć pod uwagę to, że trzeba się nauczyć obsługiwać taki sprzęt.

Proces drukowania na takiej drukarce wykorzystującej promienie led jest znacznie bardziej przyjazny dla pracowników i mniej szkodliwy dla środowiska. Dzięki temu można śmiało wykonywać takie prace bez zabezpieczenia, a klienci końcowo otrzymają dobrej jakości nadruk na dowolnym elemencie, jaki chcą.