Zabieg, który usuwa niechciane owłosienie na zawsze

 

Wiele osób korzysta z zabiegów medycyny estetycznej, nawet panowie. Jednym z takich zabiegów jest depilacja laserowa, polegająca na trwałym usunięciu niechcianego owłosienia. Zabieg jest w pełni bezpieczny i praktycznie bezbolesny, dlatego decyduje się na niego coraz więcej osób.

Zabieg trwałego usuwania owłosienia, czyli depilacja laserowa

depilacja laserowa WrocławMówi się, że depilacja laserowa Wrocław jest przeznaczona dla osób, u których pojawiają się podrażnienia oraz zaczerwienienia po tradycyjnych metodach depilacji, jednak coraz więcej kobiet jak i mężczyzn decyduje się na trwałe usunięcie owłosienia pomimo, że nie jest to tani zabieg a żeby uzyskać trwałe efekty należy wykonać kilka takich zabiegów. Zaletą depilacji laserowej jest nie tylko to, że usuwa włoski, ale również to że leczy skórę. Niechcianego owłosienia możemy pozbyć się z każdej części naszego ciała, twarzy, szyi, dekoltu, pach, okolic bikini, nóg czy w przypadku mężczyzn pleców lub klatki piersiowej. Jeszcze kilka lat temu nikt by nie powiedział, że mężczyzna będzie korzystał z tego typu zabiegu, ponieważ uważano że jest to zabieg typowo kobiecy. Jednak z biegiem czasu również panowie zdecydowali się z niego skorzystać, gdyż mieli już dosyć marnowania czasu na codzienne golenie się, podczas którego można było się zaciąć. Poza tym po goleniu często skóra była podrażniona i zaczerwieniona co wyglądało niezbyt estetycznie. Zarówno przed jak i po zabiegu należy stosować się zaleceń lekarza. Przed zabiegiem nie możemy korzystać z solarium ani depilować się na miesiąc przed planowanym zabiegiem. Natomiast po zabiegu należy unikać gorących kąpieli czy korzystania z sauny lub basenu.

Każdy kto chce mieć gładką skórę powinien zdecydować się na depilacje laserową. Jednak powinniśmy pamiętać o tym, aby wybrać sprawdzony gabinet lub salon kosmetyczny, w którym pracują osoby posiadające odpowiednie kompetencje do przeprowadzenia takiego zabiegu.