Zakładanie ogrodów i seniorzy

Moja babcia jest bardzo typowa. Zimą siedzi w fotelu bujanym i opowiada dzieciom bajki. Latem z kolei interesują ją ogrody, i wszystko co z nimi związane. Mimo, że nie ma już tyle siły, zajmuje się całym swoim dobytkiem. Wtedy jedynie pielęgnacja ogrodów jest jej oczkiem w głowie.

Zakładanie ogrodów – czy będzie nam potrzebne?

zakładanie ogrodówMówi, że wszystko musi być dobrze zrobione, żeby później narobić zapasów w razie ciężkich dni. Te słynne chomikowanie seniorów, daje się we znaki. W swojej piwnicy ma chyba ze 200 słoików, o nieznanej zawartości. Bo sama nie wie już co tam ma, nie zje tego wszystkiego. No i tak stoją przetwory i się kurzą. Któregoś dnia źle się poczuła, więc postanowiliśmy jej pomóc. Żeby miała na wszystko oko, posadziliśmy ją na hamaku, i obserwowała nasze działania, dając specjalne rozkazy. -No dzieciaki, teraz nawadnianie ogrodów trzeba włączyć, bo mi wszystko zwiędnie i znowu będzie potrzebne profesjonalne zakładanie ogrodów w warszawie. I tak dawała nam swoje rozporządzenia przez około trzy godziny. Babci mogłaby się bać cała Warszawa, taka jest charyzmatyczna. Dziwiliśmy się, jak to wszystko potrafi zrobić, bo my byliśmy już bardzo zmęczeni. A taka babcia potrafi sobie poradzić bez niczyjej pomocy. Chyba ma jakąś magiczną moc, bo to raczej niewykonalne. Gdy ledwo poczuła się lepiej, już poszła pielić grządki. Nie potrafi chwili usiedzieć w miejscu.

Poszperała chwilę w poszukiwaniu owoców, i stwierdziła, że mamy poczekać, zrobi nam coś słodkiego. Tak też się stało, tego dnia zjedliśmy najlepszą tartę owocową w życiu. Nikt nie ma takiego talentu do wypieków, jak ona. Na szczęście, jej chwilowe złe samopoczucie na razie nie powraca, i nie trzeba interweniować. Oby tak dalej.