Zastosowanie elastycznych słupków

 

Nie trzeba wcale być kierowcą, żeby zdawać sobie sprawę z tego, że ze wszystkich stron otaczają nas rozmaite znaki, barierki oraz różnego rodzaju sygnalizatory drogowe – nie trzeba nawet mieć prawa jazdy, żeby wiedzieć, co większość z nich oznacza. Służą one przede wszystkim naszemu bezpieczeństwu oraz komunikacji między uczestnikami ruchu.

Zalety słupków elastycznych

słupki elastyczneNiektóre ze znaków jasno zabraniają kierowcom wjeżdżać w niektóre strefy całkowicie lub częściowo wyłączone z ruchu samochodowego. Nie wszyscy jednak kierowcy stosują się do obowiązujących ich zakazów – być może je ignorują, być może nie zauważają. Jakkolwiek by było, potrzebne jest niekiedy postawienie odpowiednich barierek, które w jasny sposób oddzielą strefę ruchu od chodnika. Szczególnie na parkingach publicznych można spotkać różnego rodzaju słupki wykonane z różnych materiałów, których i tak wielu kierowców nie zauważa, co powoduje liczne kolizje i niepotrzebne nerwy. Dlatego świetnym rozwiązaniem są słupki elastyczne, które wykonane są z materiałów, po lekkim zderzeniu z którymi karoseria samochodu pozostaje w stanie nienaruszonym. Wykończone one są miękkim tworzywem sztucznym i wykazują się pewną elastycznością, dzięki której uderzający w nie cofający samochód nie ulega zniszczeniu. To doskonałe rozwiązanie pod wieloma względami – przede wszystkim dlatego, że spełniają one swoją funkcję, nie narażając przy tym niesfornych kierowców na niepotrzebne wydatki związane z naprawą karoserii samochodowej.

Pod wpływem nacisku jadącego samochodu słupki elastyczne uginają się, stawiając jednocześnie opór, dzięki czemu prowadzący samochód kierowca szybko może zorientować się, że coś jest nie tak i natychmiastowo zatrzymać pojazd. Dzięki temu unika się wielu nieprzyjemnych sytuacji, zachowując jednocześnie przepisy drogowe.