Puder sypki czy prasowany?

Puder jest tym elementem makijażu, który bardzo często używa się do tego by wykończyć całość i zespolić to, co wcześniej nałożyłyśmy na twarz. Puder występuje w różnych formach, na rynku można spotkać między innymi pudry sypkie i prasowane, które mają różne właściwości i mogą być używane do innych celów, niekoniecznie do wykończenia makijażu.

Każdy rodzaj pudru ma inne właściwości

puder do twarzyMakijaż pozwala na wielką inwencję twórczą i przy jego pomocy można osiągnąć naprawdę różnorakie, ciekawe efekty. Puder do twarzy jest kosmetykiem, który właściwie jest niezbędny w procesie tworzenia makijażu i znajduje się w każdej damskiej kosmetyczce. Ostatnio bardzo popularnym trendem jest mocne, wyraźne kontrowanie twarzy, do którego oprócz oczywiście bronzera używa się właśnie pudru. I to najlepiej sypkiego. Puder sypki jest łatwy do nałożenia w bardzo dużej ilości, a potem usunięcia, wiec stosuje się go też to utrwalania korektora i podkładu w miejscach, w których ma on tendencje do wchodzenia w zmarszczki. Puder sypki najczęściej nie ma koloru – jest bezbarwny, bądź w lekko żółtawym odcieniu, który pozwala zredukować zaczerwienia na twarzy. Puder prasowany natomiast bardzo często posiada różne kolory i ma dość duże krycie. Jeżeli ktoś ma dobrą cerę to może używać tylko takiego pudru i nie potrzebuje nakładać pod niego podkładu. Natomiast, nakładając taki puder na podkład można uzyskać dodatkowe krycie.

Nie można jednoznacznie powiedzieć jaki rodzaj pudru jest najlepszy. Wszystko zależy od potrzeb danej osoby i efektu jaki chce ona osiągnąć na twarzy przy pomocy makijażu. Wszystko też zależy od tego co jest dla kogo bardziej wygodne. Do tego używane są one do różnych rzeczy, więc najlepiej chyba mieć wszystkie rodzaje pudrów w swojej kosmetyczce.