Złoty pierścionek z dużym bursztynem

Niedawno przeglądając Internet, a raczej strony z biżuterią kobiecą, trafiłam na biżuterie z bursztynu. Nie interesowałam się tego typu ozdobami nigdy wcześniej dlatego ten temat bardzo mnie zafascynował. Ni stąd ni zowąd postanowiłam sprawić sobie prezent w postaci takiej właśnie ozdoby.

Pierścień z bursztynem i zatopionym skarbem

złoty pierścionek z bursztynem - atrakcyjna cenaNa początku skupiłam się jedynie na decyzji czy mój nowy zakup to będą kolczyki, wisiorek, bransoletka czy może pierścionek. Mój wybór padł na złoty pierścionek z bursztynem – atrakcyjna cena. Dlaczego zdecydowałam się akurat na niego? Ponieważ w jednym ze sklepów znalazłam biżuterię tworzoną z tak zwanych ,,bursztynów ze skarbem’’. Początkowo myślałam, że zatopione w bursztynie drobne przedmioty czy owady to sprawka producenta. Jednak kiedy zagłębiłam się w temat okazało się, że użyte bursztyny są prawdziwe, a to co znajduje się w ich wnętrzu zostało zatopiono tam setki lub tysiące lat temu. To sprawiło, że natychmiast podjęłam decyzję o zakupie. Bursztyny, w których został zatopiony jakiś element to bursztyny z inkluzją. Najczęściej używa się ich do wyrobu wisiorków na szyję lub dużych pierścionków. Dzięki temu zatopiony element jest wyraźnie widoczny i pięknie się prezentuje. Mój pierścionek przykuwa wzrok. Kolor mojego bursztynu jest niemal złoty. A wewnątrz zatopiona jest maleńka muszelka. W bursztynach można często spotkać również zatopione małe owady, fragmenty roślin lub drobne zanieczyszczenia.

Taki zanieczyszczeń celowo się nie usuwa ponieważ dzięki nim wygląd każdego kawałka bursztynu jest niepowtarzalny. Takie zanieczyszczenia to na przykład fragmenty piasku lub skał. Nie znalazłam jeszcze pierścionka z zatopionym małym owadem, ale cały czas szukam. Kiedy tylko znajdę taki egzemplarz dokupię go do swojej kolekcji.